Aktualności

Listy i podziękowania

Informacja o mnie

Archiwum wyborcze

Media o mnie

Twórczość
poetycko-literacka

Twórczość malarska
Moje fotografie
Galeria zdjęć
Strona główna
info@krystynagorniak.pl
krystynagorniak@wp.pl
www.krzysiagorniak.pl
www.diunaclub.pl
www.rdc.pl
www.milanowek.pl
www.parafiada.pl
www.ipjp2.pl
wspolnota-polska.org.pl
www.radioniepokalanow.pl
www.radiowarszawa.pl
www.wswm.org.pl
festiwalniepokalanow.pl
www.warszawa.mazowsze.pl

» Wieczór poezji Autorki dwóch tomów "Wierszy zebranych".

W dniu 25.10.2006 roku o godzinie 17.00 pod patronatem Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Genowefy Wiśniowskiej w Podchorążówce Łazienek Królewskich w Warszawie odbył się promocyjny wieczór poezji Pani Krystyny Stanisławy Górniak - Autorki dwóch tomów "Wierszy zebranych".

Utwory przedstawili artyści scen warszawskich Pani Barbara Dobrzyńska i Pan Stanisław Sprażyński na fortepianie grał Pan Andrzej Seroczyński. Przybyli na wieczór goście usłyszeli między innymi następujące utwory muzyczne: Barkę, Apel jasnogórski, muzykę Chopina, kołysankę ... i skomponowaną specjalnie na ten wieczór "Maleńką kropelkę".

Spotkaniu towarzyszyła multimedialna prezentacja malarstwa Poetki.

Słowo wstępu wygłosili Pani Joanna Lipka z Radia Praga i przedstawiciel Wydawnictwa. Niespodzianką wieczoru był moment kiedy Poetka zaprezentowała siebie recytując osobiście trzy wiersze: "Maleńka kropelka", "Pędzlem piszę list", "Osobista rozmowa", a następnie odsłoniła kilka swoich obrazów.

Na wieczór przybyło około 200 zaproszonych gości, którzy po zakończonym spektaklu bardzo serdecznie dziękowali Autorce za wspaniałe przeżycia duchowe, wręczali kwiaty i bezpośrednio rozmawiali z Poetką na temat twórczości. Podczas podpisywania książek przez Autorkę kilku z gości przyznało się, że niejednemu z nich zakręciła się nawet łza w oku. Na promocyjnym wieczorze poezji panowała bardzo dobra i rodzinna atmosfera oraz słodki klimat.

Cukiernicy - Artyści przygotowali dwa ogromne torty w formie książek.

Całą scenografię do spektaklu przygotowała sama Autorka. Niekonwencjonalnie udekorowała scenę wykorzystując ponad 200 róż oraz biały atłas i tiul, co zostało przyjęte przez gości z wielkim aplauzem.

Przed i po imprezie prezentowano muzykę z I i II płyty kompozytorki Krzysi Górniak.

Ponieważ październik jest miesiącem papieskim dlatego pierwsza część imprezy poświęcona została Wielkiemu Polakowi Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, w hołdzie za Jego wspaniały Pontyfikat. Wykonawcy niczym "Dobre Anioły" przenieśli serca publiczności w inny wymiar przestrzeni łącząc ich z duchem Świętego Papieża Jana Pawła II i Jego dziełem, które nam pozostawił do dalszej realizacji kultu Miłosierdzia.

W drugiej części wieczoru artyści scen warszawskich ukazali nam spojrzenie Poetki na miłość do bliskich oraz otaczającego nas świata. Przedstawili również wizję przesłania Autorki do społeczeństwa polskiego.

Zaszczytem dla Poetki było przybycie wielu znamienitych gości w tym Wicemarszałek Sejmu RP Pani Genowefy Wiśniowskiej i odczytanie listu gratulacyjnego dotyczącego Jej poczynań artystycznych.

Wieczór poetycki trwał około 3 godzin. Goście bawili się znakomicie. Było wiele dobrych przeżyć, emocji, a nawet wzruszeń i łez, sympatycznych i przyjacielskich rozmów oraz propozycji następnych spotkań.

Serdecznie i gorąco pragnę podziękować wszystkim, którzy objęli patronat nad imprezą, w szczególności Pani Genowefie Wiśniowskiej - Wicemarszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Dziękuję Szanownym Państwu za tak liczne przybycie. Osobiste rozmowy z Wami bardzo zmobilizują mnie do dalszej twórczości. Dzisiaj wiem, że moja praca artystyczna nie poszła na marne, ponieważ pobudza do myślenia i działania- tego dowiedziałam się podczas rozmów z Państwem.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Krystyna St. Górniak.

                                                                                                                » powrót

design by webmania