Aktualności

Listy i podziękowania

Informacja o mnie

Archiwum wyborcze

Media o mnie

Twórczość
poetycko-literacka

Twórczość malarska
Moje fotografie
Galeria zdjęć
Strona główna
info@krystynagorniak.pl
krystynagorniak@wp.pl
www.krzysiagorniak.pl
www.diunaclub.pl
www.rdc.pl
www.milanowek.pl
www.parafiada.pl
www.ipjp2.pl
wspolnota-polska.org.pl
www.radioniepokalanow.pl
www.radiowarszawa.pl
www.wswm.org.pl
festiwalniepokalanow.pl
www.warszawa.mazowsze.pl

Krystyna Stanisława Górniak, inżynier inżynierii ochrony środowiska - absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach i studiów podyplomowych na tym samym wydziale.

Urodziła się 6 maja 1951 r. w Zgierzu. Córka Romana i Genowefy Buzak z domu Żelazna. Mąż Mieczysław, dwoje dorosłych dzieci - córka Krzysztofa i syn Patryk.

Przez 20 lat pracowała w służbie zdrowia w terenowym, powiatowym i wojewódzkim Sanepidzie na stanowisku asystentki i kierownika oddziału. Osiem lat pracy w administracji samorządowej Warszawy. W 1998 r. została Radną Gminy Warszawa Centrum i Dzielnicy Mokotów, wiceprzewodniczącą Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej. W 1998 r. na rzecz pracy społecznej zawiesiła pracę zawodową. Została zlustrowana 23 sierpnia 2000 r., kiedy ubiegała się o Urząd Prezydenta RP. Mieszkanka warszawskiej dzielnicy Mokotów.

Patriotyzm i miłość do ojczyzny zakrzewili jej dziadkowie i rodzice, którzy w długich rozmowach często wracali do okresu I i II wojny światowej, a także do Powstania Wielkopolskiego z 1918 r., w którym brał udział dziadek Stanisław Żelazny. Duży wpływ na kształtowanie jej charakteru wywarł również stryj Kazimierz Bocianowski, który w czasie II wojny światowej był szefem II Korpusu Kompanii Geograficznej Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa.

Jest inicjatorką i fundatorką ponad 50 Ryngrafów Królowej Korony Polskiej, wykonanych i zaprojektowanych "ku pokrzepieniu serc" przez współczesnych artystów według oleodruku (1910 r.) kiedy Polska była pod zaborami. Pierwszy ryngraf otrzymał Jan Paweł II podczas pielgrzymki samorządu warszawskiego do Rzymu z okazji 55 rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

W dniu 26 sierpnia 2005 r. w Częstochowie podczas koronacji obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej koronami papieskimi Jana Pawła II, przekazała dla klasztoru własnoręcznie zaprojektowany ryngraf jako wotum dziękczynne za wielki pontyfikat Papieża.

Jest autorką książki "Odnowić Polskę", w której przedstawiła własne poglądy na sprawy kraju.

Kobieta o wielkim sercu, niosąca Boże Miłosierdzie dla najbardziej potrzebujących, pisarka, malarka, autorka wystaw artystycznych.

Za największy autorytet uważa Papieża Polaka Jana Pawła II.